Ayasofya Camii hatıra paraları online olarak satışa sunulucak

Ayasofya Camii hatıra paraları online olarak satışa sunulucak

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, “Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin açılışına özel basılan hatıra paralar, tüm dünyadan talep gördü. Mağazamızın önünde uzun kuyruklar oluştu” dedi. Şahin, “20 bin adet gümüş ve bronz set basıldı ve piyasaya sunuldu. Ayrıca 10 bin adet gümüş üzeri altın kaplama paramızı da bugün online olarak piyasaya sunuyoruz. Milletimizin teveccühüne duyarsız kalamazdık. Altın kaplama 250 liradan, ikili set ise 240 liradan satılıyor” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğünün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin açılmasıyla birlikte 24 Temmuz’da satışa sunduğu 5 bin adet gümüş ve 10 bin adet bronz hatıra para büyük ilgi gördü.

Hatıra paraların satışa sunulmasıyla birlikte Darphane’nin Beşiktaş’taki merkezi önünde uzun kuyruklar oluştu, online satışlarda büyük yoğunluk yaşandı.

Bunun üzerine harekete geçen Darphane, 10 bin adet 925 ayar gümüş üzerine altın kaplama ve 20 bin adet gümüş-bronz ikili hatıra setler basarak satışa sunmaya karar verdi.

İlk etapta gümüş-bronz set, 29 Temmuz’da online satışa sunuldu. 925 ayar gümüş üzeri altın kaplama hatıra paralar ise bugün online satışa çıkarılacak.

Paralara darphane.gov.tr sitesinden ulaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: