Süleyman Soylu’dan ‘Cemil Bayık öldürüldü mü?’ sorusuna yanıt: Dünyaya tavsiyemiz Türkiye’yi takip etsinler’

Süleyman Soylu’dan ‘Cemil Bayık öldürüldü mü?’ sorusuna yanıt: Dünyaya tavsiyemiz Türkiye’yi takip etsinler’

Afet Kriminal İnceleme (AKİ) Temel Eğitim Kursu’nun açılış programına katılan Soylu, yaklaşık bir ay önce “Yıldırım” operasyonlarını başlattıklarını hatırlattı.

Yıldırım Operasyonları sırasıyla Cudi, Cilo , Ağrı ve Kars son olarak Munzur’a yapılmıştı. Süleyman Soylu 5. Yıldırım Operasyonunun Amanoslar Dağına başlatıldığını açıkladı.

Süleyman Soylu’nun açıklamasının tamamı :

“Yaklaşık 1448 personelimiz, jandarmamız, jandarma özel harekatımız, jandarma komandolarımız, polis özel harekatlarımız ve güvenlik korucularımız, Amanoslar’da bu sabah itibarıyla Yıldırım-5 operasyonuna başladılar. Allah kazadan beladan esirgesin. Allah hayırlı neticeler almayı, teröre karşı muzaffer olmalarını sağlasın. Dualarımız budur.

İnşallah bu yaptığımız operasyonlarla birlikte Türkiye’yi terörle terbiye etmeye çalışanlar, Terörü destekleyerek, terör kamplarına giderek, Kandil’e giderek müzakere yapanlara bu millet birliği ile beraberliği ile vakarı ile ve devlet geleneği, millet bütünlüğü ile gerekli cevabı verecektir.

Terör örgütleriyle petrol pazarlığı yapanlar, terör örgütleriyle o bölgede yönetim pazarlığı yapanlar, dersini alacaktır. Milletimizin bu konuda hiç bir derdi olamasın. Tarihimizin en güçlü dönemindeyiz.”

‘Cemil Bayık öldürüldü mü?’ sorusuna ise şu cevabı verdi:

‘PKK’lı Cemil Bayık’ın öldürüldüğü’ yönünde çıkan iddialar hakkında da açıklamalarında bulunan Bakan Soylu, “Terörle mücadele operasyonlarımız devam etmektedir. Terörle mücadele konusunda bütün dünyaya tavsiyemiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni takip etsinler” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: